עוברים דירה בקרוב? כל הטיפים לפני שמזמינים חברת הובלות

כל הטיפים לפני שמזמינים חברת הובלות

בחירה של חברת הובלות אמינה וטובה היא המפתח למעבר חלק ומוצלח. היא זו שאחראית להעברת הרכוש שלנו ביום המעבר וכל בעיה עם רמת המקצועיות של המובילים עלולה לגרום לפגיעה ברכוש או אף לבעיות קשות יותר.
את החברה לא בוחרים לפי מחיר, לא לפי השם וגם לא באופן רנדומלי. את תהליך בחירת החברה המתאימה יש לעשות מספר שבועות לפני יום המעבר. יש להתעניין אצל כל אדם שעבר לאחרונה דירה בנוגע לחברה שהוא בחר ומידת שביעות הרצון שלו ממנה.

ריכזנו עבורכם את כל הטיפים הדרושים כדי לעבור את יום העברת הדירה בשלום ולבחור בחברת ההובלות המוצלחת ביותר.

סקר שוק

במהלך הבחירה יש לפנות לשלוש חברות שונות לפחות ולבקש מכל אחת מהן לשלוח נציג כדי שיתן לכם הצעת מחיר. לפני כן יש לברר שהחברה הפוטנציאלית פנויה ביום העברת הדירה ושאתם לא מתוכננים להיות הדירה השנייה שתועבר באותו היום על ידי אותו צוות – מטבע הדברים העברה אחת עלולה לקחת יותר זמן ולגרום לכך שלא יגיעו אליכם בזמן. מה גם שפועלים עייפים עלולים לגרור מעבר דירה ארוך ורשלני.

הצעת המחיר

כאשר ניתנת לכם הצעת מחיר יש לבדוק עד מתי היא תקפה והאם נכללו כל הדברים הדרושים ויוצאי הדופן. למשל: העברת פסנתר או ספה גדולה, רהיטים ומוצרים שלא עוברים בדלת, ציון הקומה במקרה של קומה שלישית ומעלה וכולי.

הצעות המחיר תלויות בעיקר בכמות החפצים שמכתיבים את כמות הפועלים הדרושה והזמן שההעברה תיקח, הקומה מהדירה ממנה מעבירים וגובה הקומה אליה מעבירים את הריהוט והמרחק עד בין נקודת המוצא לנקודת היעד. (אם כי בניגוד למה שחושבים דווקא נושא זה הוא נושא שפחות משפיע על המחיר מהנושאים האחרים שציינו).
העברת דירה בעונת החורף זולה משמעותית (עד 50 אחוז פחות) מהעברת דירה בחודשים יולי-אוגוסט.

עוד בטרם הנציג מגיע אליכם יש לברר את טיב הצוות שיגיע כדי להימנע מקבלת צוות לא מיומן או אף צוות שעלול לגנוב חלק מהרכוש (עובדים זרים או פועלים מהשטחים ללא אישורי שהייה עובדים בענף הזה ויש להזהר מחברות המעסיקות אותם). אחד הדברים הנוספים שיש לבדוק הוא קיומה של פוליסת ביטוח שתכסה אתכם במקרה שביום המעבר חלק מהרכוש ניזוק או אף אובד כתוצאה מרשלנות של חברת ההובלות. (יש לבקש את הצגתה ברגע הגעת הנציג).

סגירת החוזה

בסגירת החוזה יש לבדוק מה קורה במקרה שמובילי החברה לא מגיעים או מאחרים ביום המעבר (יש לקבוע פיצוי כספי במקרה זה). יש לציין שדירתכם היא הדירה הראשונה אותה מעביר הצוות שלכם באותו היום.

יש לוודא שלא "יפתיעו" אתכם עם הוצאות נוספות ביום המעבר ולציין כל דבר בחוזה עצמו, למשל: פירוק והרכבת ארונות, אריזת החפצים בארגזים, העברת חפצים שבירים, שימוש במנוף ועוד. כבר סופרו לא מעט סיפורים על ניסיונות של חברות להוסיף דרישות כספיות ביום המעבר ובכך לסחוט אתכם ברגע שבו כבר קשה לסרב ולבטל הכל.

לפני העברת הדירה

עוד בטרם העברת הדירה יש להעביר פריטים קטנים, פריטים יקרי ערך וחפצים שבירים. לכאורה אין מניעה לחכות לחברת ההובלות אך במקרה של פריטים קטנים ופריטים יקרי ערך קיים סיכוי שאלו יגנבו וקשה יהיה להוכיח שהדבר נעשה על ידי המובילים. חפצים שבירים תמיד כדאי להעביר בעדינות בעזרת רכב פרטי אם יש אפשרות לעשות זאת.

ביום המעבר

ביום המעבר יש ליצור קשר עם החברה ולוודא שהפועלים והמשאית מגיעים בזמן ולמקום הנכון. יש לדאוג לכך שמספר בני משפחה יהיו בבית על מנת לפקח שההובלה נעשית בצורה נכונה וזהירה ולא נגרם נזק או סיכון לחפצים, לרהיטים או לדירה עצמה.

יש לשמור על קשר הדוק עם האדם שאחראי על שאר הפועלים ולהודיע לו אם משהו לא מתנהל כשורה. לאחר שכל הרהיטים הועמסו מומלץ לנסוע מאחורי משאית ההובלות כדי לוודא שהנסיעה עוברת בצורה חלקה.

כאשר מגיעים לדירה אליה אתם עוברים יש להודיע לפועלים על כל בעיה בה הם עלולים להיתקל ולרכז את כל הריהוט שהועבר כבר בצורה כזו שלא תקשה על עבודת הפועלים.

טיפים נוספים בנושא העבודה מול חברת ההובלות:

  • אין חובה להעניק טיפ (תשר) לפועלים לאחר עבודתם אך נהוג לעשות זאת, הטיפ המקובל נע בין 50 שקלים עד 100 שקלים לפועל.
  • לפני שמשאית ההובלות יוצאת לדרכה יש להיכנס אליה ולוודא שהחפצים מקובעים כך שלא יגרם להם נזק בזמן הנסיעה.
  • החברה אמורה לספק לכם ארגזים וחומרי אריזה לפחות 10 ימים לפני יום המעבר עצמו.

מעבר קל ומוצלח!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *