איך בוחרים את בעלי המקצוע הטובים?

Photo by Greyson Joralemon on Unsplash

החלטתם שאתם רוצים לשפץ את הדירה, או שישנה בעיה קריטית שצריך לטפל בה באופן מיידי – כך או כך אתם עומדים בפני בחירה של בעל מקצוע שיעשה את העבודה. כיצד בוחרים בעל מקצוע טוב?

בחירת בעל מקצוע עבור שיפוץ או תיקון

מכונת הכביסה התחילה לעשות קולות לפני שבוע ועכשיו פשוט שבקה חיים, או שהמזגן הפסיק לקרר, או שפשוט בא לכם מאוד לשבור את הקיר שבין השירותים למקלחת כי אתם חולמים על זה כבר כמה שנים ועכשיו הצלחתם לגייס את הכסף – כך או כך אתם עומדים כרגע בפני בחירת בעל המקצוע אשר יעשה לכם את העבודה.
נכון שאם התקלקלה מכונת הכביסה כנראה יש לכם פחות זמן לעשות סקרים ולבדוק הרבה בעלי מקצוע מאשר אם אתם רוצים לערוך שיפוץ כלשהו בבית. אבל בכל מקרה – כדאי לבדוק ולהחליט על בעל מקצוע שתהיו שלמים עם הכנסתו הביתה ועם הפקדת התיקון או השיפוץ בידיו. אז מה חשוב לנו שיהיה בבעל מקצוע וכיצד אנחנו בוחרים אותו?

מה חשוב לנו בבעלי מקצוע?

בסקר שנערך ענו המשתתפים על השאלה "מה הכי חשוב לכם כאשר אתם מזמינים בעל מקצוע הביתה?"
האפשרויות אשר עמדו בפניהם היו – מחיר נמוך, אמינות, שירותיות ואדיבות וכן מקצועיות. סביר להניח שלו ניתן היה להזמין בעל מקצוע שארבע התכונות הללו מאפיינות אותו, כולם היו קופצים על המציאה. אך לצערנו זה לא תמיד כך. ולכן, התשובות היו כאלו –
43% הצביעו כי הם מעוניינים בבעל מקצוע אמין, ואותו אחוז הצביעו כי הם מעוניינים בבעל מקצוע מקצועי – 43%. שירותיות ומחיר נמוך קיבלו גם הן כל תכונה את אותו אחוז של הצבעות הגולשים – 7%.

כאמור, יש העדפה ברורה וחד משמעית שבעל המקצוע אשר נכנס אלינו הביתה יהיה מקצועי ואמין. כנראה שלא סתם אלו שתי התכונות החשובות לנו ביותר – חשוב לנו שבעל המקצוע יהיה ישר ואמין ושנוכל לסמוך עליו, ושנוכל להיות שקטים שהוא נמצא אצלנו בבית וגם – כמובן – חשוב לנו שהוא יידע את העבודה ויעשה אותה כמו שצריך.

אנחנו מוכנים 'להתפשר' על נחמדות שלו וכן על מחיר מעט יותר גבוה אם שני התנאי הקודמים ייענו ויהיו מספקים (אם כי אף אחד מאתנו כמובן לא יתלונן אם בעל המקצוע יהיה נחמד ומחיר התיקון או השיפוץ לא יהיה יקר…).

בעל מקצוע – אחד להכל או אחד לכל אחד?

לאחר שבחרנו את בעל המקצוע (או לפני), יש עוד פרמטר שלא נשאלו עליו בסקר, אך יש לו חשיבות לא פחותה. מדובר על בעל מקצוע שיודע לעשות הרבה עבודות, בהרבה תחומים, והשאלה היא האם הוא עדיף על פני זה אשר עוסק בתחום אחד וזהו?

אז התשובה היא כזו שאם הצלחתם למצוא בעל מקצוע אדיב, אמין, מקצועי ובעל מחירים שפויים – סביר להניח שרובכם תעדיפו שהוא יהיה 'כולבויניק' ותוכלו לבקש ממנו לעשות תיקונים או שיפוצים במספר תחומים בבית. ויש כאלו – ישנם לא מעט בעלי מקצוע שפשוט יש להם את הכישורים הידע לתקן או לשפץ כמעט את כל הדברים והמערכות בבית.
כמובן שאין מנוס מדי פעם מהזמנה של בעל מקצוע ספציפי ומומחה בתחומו, אך בסופו של דבר תמיד תעדיפו שבספר הטלפונים שלכם יהיה מספר של אותו בעל מקצוע אשר אתם מכירים, ויודעים שהוא מקצועי, אמין, הוגן ואדיב ותוכלו להתקשר אליו ולהזמין את שירותיו בכל בעיה או תיקון אשר תצטרכו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *