הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

משאבות מים

משאבות לחץ מים להגברת לחץ מים

בכל בניין מגורים קיימות משאבות מים, כאשר סוג וגודל המשאבה משתנים בהתאם לכמות הדירות, דיירים, קומות הבניין וכדומה. כחלק מטיפול הבניין זקוק ועד הבית לטפל גם במשאבות המים. לכן, חשוב שתהיה חברת ניהול ואחזקת בניינים המטפלת בבניין מגוריכם ותהיה אחראית למשאבות, מלבד תחומי ניקיון, גבייה ואחרים - זהו חלק משרות ועד בית אותה מספקת החברה.

במשאבות מים להגברת לחץ מים משתמשים בדרך כלל בבניינים גבוהים, שבהם לחץ המים המגיע מצנרת אספקת המים של העיריה נמוך. לחץ המים המגיע בדרך כלל מהצנרת העירונית הוא בסביבות ה 3 אטמוספרות ( 1 אטמוספרה – נפילת מים מגובה 10 מטר). בלחץ שכזה כבר בקומה החמישית או הרביעית הלחץ מגיע לכ- 1.5 אטמוספרות וזה כבר לחץ נמוך מדי למקלחת או לצרכים אחרים בפרט שצינורות ישנים סתומים יותר או פחות עקב חלודה מצטברת. בבניינים החדשים מעל ל 7 קומות כבר מותקנות משאבות לחץ במקור.
 
מיקום משאבות מים

את המשאבות ניתן למקם במספר מקומות:

א. משאבת לחץ מים מרכזית אשר תשמש את כל הדיירים ותותקן בדרך כלל בחדר משאבות או בחדר מיוחד בבניין. ניתן להתקין אותה על גג הבניין, אך רצוי מאד לבנות לה מחסה מפני הגשם והשמש.

ב. משאבת לחץ מים בכל קומה בנפרד לכל דייר או למספר דיירים באותה הקומה. במקרה שכזה יש לוודא שמדובר במשאבה שקטה במיוחד (בדרך כלל במשאבה מתוצרת דנמרק בצבע שחור), התקנת שעון חשמל עצמאי על מנת שלא לחבר את המשאבה ישירות לקו החשמל השייך לבניין (למה שאר הדיירים צריכים להשתתף בחשמל פרטי?). עלות שעון חשמל משומש נע בין 500 ל- 1,000 ש"ח תלוי מי המוכר. בשוק הפישפשים ביפו ניתן להשיג שעון משומש במחיר נמוך עוד יותר. התקנת המשאבה -  אינסטלציה – תלוי בבעל המקצוע. הערכה גסה של צוות לוח 1, כ- 800 ₪ . עלות חשמל לשנה לפעילות המשאבה היא כ 250  - 300 ₪ לשנה.

 ג. ישנן מספר אופציות למשאבה מסוג זה:

  • משאבה השואבת ממקור מים (צנרת אספקת המים של  הבניין) לכיוון הדירה / דירות בעלת פיקוד פרסוסטט, כאשר מותקן על המשאבה מיכל הידרו בוקס (דיאפרגמה) האוגר מים בלחץ. המשאבה מפסיקה בנקודת לחץ עליונה ומופעלת בנקודת לחץ תחתונה. נפח המיכל למשאבה מרכזית לבנין הוא בדרך כלל בסביבות ה- 100 ליטר. למשאבה קומתית המיכל הוא בנפח של 20 ליטר ובמשאבה קומתית מומלץ להתקין שני מיכלים במקביל .
  • אותה המשאבה אך אך מפוקדת ע"י בקר אלקטרוני, המפעיל את המשאבה מיד עם תחילת הצריכה ומפסיק כ-10 שניות לאחר סיום הצריכה. יתרונות- לחץ רציף המכסימלי של המשאבה.
  • אספקה מרכזית - שתי משאבות בעלות פיקוד משנה תדר, המספקות לחץ קבוע בכל דרישת צריכה ( באמצעות שינוי מהירות סיבובי המנוע). מערכת שמותקנת בעיקר על ידי הקבלן לבניינים גבוהים.


קישורים ממומנים:

מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> ועד בית --> משאבות מים
אחזקת מעליות אחזקת מעליות
איטום גגות איטום גגות
אינטרקום אינטרקום
דלתות כניסה ללובי דלתות כניסה ללובי
התקנת מעליות התקנת מעליות
זיפות גגות זיפות גגות
חברות ניהול ואחזקת בניינים חברות ניהול ואחזקת בניינים
חברת ניקיון חברת ניקיון
חיטוי מאגרי מים חיטוי מאגרי מים
מערכות סולריות מערכות סולריות
משאבות מים משאבות מים
ניהול ועד בית ניהול ועד בית
ניקיון מדרגות ניקיון מדרגות
פינוי בינוי פינוי בינוי
שערים חשמליים שערים חשמליים
תיבות דואר תיבות דואר

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים
הובלת דירות ומשרדים לכל הארץ, התמקדות באיזור השרון בפרט ובשאר חלקי הארץ בכל עת ובכל מזג אוויר.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים