הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

מוצרי בניה ירוקה

בניה ירוקה היא נושא "חם" מאוד בשנים האחרונות וחברות בניה רבות מקפידות לבנות בעיקר עם מוצרים ירוקים וידידותיים לסביבה.
 
ליותר ויותר אנשים במאה ה-21 חשוב שהסביבה וכמובן גם המבנה שהם יגורו בו יהיו "ירוקים", וכך התפתח תחום שלם, חשוב ומגוון הנקרא מוצרי בניה ירוקה. בכתבה זו נפרט אודות נושא הולך ומתפתח זה.
 
מהי בניה ירוקה?
 
התחום של הבניה הירוקה תפס תאוצה רבה בעשור האחרון במקביל לעלייה במודעות של אנשים רבים לנושא של איכות הסביבה. בניה ירוקה היא למעשה גישה הגורסת כי כאשר מתכננים, מעצבים ובונים מבנים, יש להשתמש ככל הניתן בחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה. החומרים הללו הם חומרים אשר חוסכים באנרגיה, תורמים רבות לסביבה ומונעים ככל האפשר את ההרס של כדור הארץ. את החומרים הללו יש לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון המוקדם של הפרוייקט ויש ליישם אותם במהלך בניית הפרוייקט עצמו. המטרת המרכזית של בניה ירוקה היא ליצור סביבת מגורים נעימה, נוחה והחשוב מכל - בריאה! כל זאת תוך ניצול משאבים טבעיים ובלתי מתכלים של הטבע ופגיעה קטנה ככל האפשר במשאבי טבע מתכלים.
 
דוגמאות לבניה ירוקה
 
חברת בניה הדוגלת בבניה ירוקה תעשה שימוש גדול ככל האפשר במוצרים ירוקים וכן באסטרטגיות מתקדמות של בניה מסוג זה. למשל - מוצרים המאפשרים בידוד תרמי יעיל של הקירות והחלונות, תכנון יעיל וחסכוני של השטח עליו נבנה הבית, שימוש מוגבר בחומרי בנייה שייצורם דורש מעט אנרגיה, מזעור של היקף עבודות העפר, יצירת אפשרויות למיחזור פסולת, ניצול משאבים טבעיים כמו שמש, רוח ומים, מיקום הבית באיזורים בהם קל יותר לבצע בניה ירוקה ועוד. כאשר בונים בצורה ירוקה מבצעים בין היתר תכנון אקלימי, מתחשבים בכיווני האוויר והאור, מתכננים את השלד של הבניין כך שיהיה בו בידוד תרמי ביסודות, בקירות ובגג ועוד. כל אלה יגרמו לחיסכון באנרגיה ויעניקו תרומה אדירה לאיכות הסביבה.
 
אילו מוצרים קיימים בתחום?
 
ישנם לא מעט מוצרי בניה ירוקה אשר תורמים לסוג זה של בניה. חברות רבות ממציאות ומייצרות כיום מוצרי בניה ירוקה בכל התחומים. למשל - לוחות איטונג משוריינים בפלדה המצמצמים במידה ניכרת את פסולת הבניין ויוצרים מעטפת תרמית, בניה בלוחות בטרום אנכי, ללא כל צורך ביציקת עמודים וחגורות, מחיצות פנים ללא טפסנות וללא יציקת חגורות המצמצמות את השימוש בעץ ובבטון, קירות אקוסטיים, פנלים סלולריים חוסכי אנרגיה, שימוש באמצעי תאורה חכמים שאינם מבזבזים אנרגיה, קירות מסך, בלוקים אקולוגיים המבטיחים חסכון עצום בצריכת האנרגיה ובהוצאות שונות בבית (על חימום וקירור למשל), פנלים מבודדים לבניה קלה, אריחי כוורת מפלסטיק ממוחזר, אריחי ריצוף סופגי זעזועים העשויים מגומי ממוחזר, וזוהי רשימה חלקית בלבד.
 
כל מי שרוצה לתרום לאיכות הסביבה, וגם לגור בבית ירוק ובריא, יכול לעשות שימוש בכל אחד מהמוצרים הירוקים הללו ובעוד רבים אחרים. חברות בניה רבות בארץ ובעולם כבר עושות שימוש במוצרי בניה ירוקה מזה מספר עשורים, אך בעשור האחרון השימוש בהם הפך לכמעט הכרח, וכיום פרויקטים חדשים רבים נבנים באמצעות המוצרים הירוקים הללו וכך כולם מרוויחים - גם הדיירים, גם האנשים המבקרים את דיירי המבנים שנבנו עם מוצרי בניה ירוקה וגם כדור הארץ אשר פחות נהרס על ידי בני האדם.
בחסות אתר sylaw - ייעוץ משפטי נדל"ן
מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> לבית ולגינה --> מוצרי בניה ירוקה
 מוצרי בניה ירוקה מוצרי בניה ירוקה
בדק בית בדק בית
דוד שמש דוד שמש
דלתות דלתות
הרחקת יונים הרחקת יונים
השבחת מים השבחת מים
חברת הובלות חברת הובלות
מטהרי מים מטהרי מים
מיזוג אוויר מיזוג אוויר
מים מינרליים מים מינרליים
מנעולים מנעולים
מערכת אזעקה מערכת אזעקה
ניקיון דירות ניקיון דירות
סוככים סוככים
פרגולות פרגולות
פרקטים פרקטים
ריסוס והדברה ריסוס והדברה
תריסים תריסים

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - דורית ארנון - אימון אישי דורית ארנון - אימון אישי
שמי דורית ארנון ואני מטפלת, מאמנת ומנחה קבוצות התפתחות וצמיחה בשילוב אמנויות בשיטת לוסקי.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים