הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע
רכבים ישנים הם בדרך כלל רכבים שהמחירון שלהם מאוד נמוך - אלפים אחדים בלבד. הם רכבים שבילו לא מעט שנים על הכביש והחליפו לפעמים לא מעט ידיים.

 רכבים אלו לא חייבים להיות מקולקלים או מיושנים, פשוט שווים בשוק כבר אינו רב ומחירי הביטוח שלהם לעומת זאת, מרקיעים שחקים או שאפילו לא ניתן לבטח אותם כלל. 

 
למה חברות ביטוח לא רוצות כלל לבטח רכב ישן
 
חברות הביטוח נוטות לסרב לבטח רכבים בעלי ותק כי לרכב ישן יש סיכוי גבוה יותר להתקלקל ולהנזק, מעצמו או במהלך תאונה או כתוצאה מאסון טבע. רכב ישן שהיה שנים רבות על הכביש, יש לו סיכוי טוב לכלול ברזומה שלו כמה תאונות, מצבו המכאני לא מזהיר, מצב השילדה שלו יכול להיות בעייתי, חברות הביטוח לוקחות בחשבון שהנטל הכלכלי של פיצוי במקרה פגיעה יהיה גדול ומוותרות מראש. חברות הביטוח גם לוקחות בחשבון שרכבים ישנים ננהגים במקרים רבים על ידי נהגים חדשים וזה מגביר את הסיכון לתאונות.
בעיה נוספת שמאפיינת רכבים כאלו היא הקושי בלמצוא חלפים לרכב ישן, לעיתים קרובות כבר לא מייצרים את הרכבים הללו יותר ואז חלקי החילוף שלהם חסרים בשוק. במקרה כזה התיקון עלול להיות יקר מאוד. לעיתים קרובות יוגדר אוטו ישן כטוטל לוס כי התיקון מגיע בלי בעיה ל-60% מערך הרכב, הנמוך ממילא, ואז חברת הביטוח צריכה לפצות בשווי המלא של הרכב. לכן, במקרה של רכב ישן חברות ביטוח מעלות את התעריף של הביטוח המקיף וגם את סכומי ההשתתפות העצמית של המבוטח. 
 
בעלי רכב ישן – מתי מוותרים על ביטוח מקיף ומתי לא?
 
כאשר אתה בעל רכב ישן עליך לעשות את החישוב של תשלומי הביטוח לעומת הסיכוי לתביעת הביטוח. במידה והסיכוי לתאונה ולתביעת הביטוח קטן יחסית, כי הנהגים ברכב הם נהגים מנוסים, זהירים ובעלי עבר נקי  סיכוי טוב שחיסכון בביטוח, יחסוך תוך שנתיים-שלוש, סכום כסף שהוא גדול משווי הרכב במחירון. הרבה בעלי רכבים ותיקים מעדיפים לחסוך ובכך הם מתאימים את עצמם לחברות הביטוח.
מצד שני, רכבים ישנים שנראים יפה, מטופלים היטב, יד ראשונה מרופא או בחורה, החונים דרך קבע באזורי פורענות, וגם נחשבים לרכבים גניבים (שגונבים אותם הרבה), כדאי שישקלו בכל זאת לבטח את האוטו בביטוח מקיף הכולל פיצוי במקרה גניבה. 
 
מה לגבי ביטוח צד ג'?
 
ביטוח צד ג' מכסה כל פגיעה שהרכב עושה במישהו אחר- הצד השלישי. מכיוון שתאונה או פגיעה אחרת עלולה לעולת עשרות אלפי שלקים חשוב מאד להבטיח את עמצכם לעשות ביטוח צד ג'. ביטוח זה איננו יקר ושווה לעשות אותו ולא לוותר עליו גם במקרה שהרכב הוא ישן וחברות הביטוח מסרבות לבטחו. 
לסיכום - מומלץ בכל מקרה לבקש הצעת מחיר ביטוח רכב הכוללת הצעה להרחבת ביטוח החובה (לעיתים ניתן לרכוש בנפרד ביטוח על שמשות, תכולת רכב וכו'). כך ניתן לבדוק אם ניתן לוותר על הביטוח המקיף היקר מאוד ולהסתפק בביטוח חובה, צד ג' ואולי הרחבות. 
מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> ביטוחים ופיננסים --> ביטוח לרכב ישן
אובדן כושר עבודה אובדן כושר עבודה
ביטוח דירה ביטוח דירה
ביטוח ועד בית ביטוח ועד בית
ביטוח לרכב ביטוח לרכב
ביטוח לרכב ישן ביטוח לרכב ישן
ביטוח מבנה הרכוש המשותף ביטוח מבנה הרכוש המשותף
ביטוח משכנתא ביטוח משכנתא

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - דקו שילד - הגנה על מעליות דקו שילד - הגנה על מעליות
חברת דקו-שילד מתמחה במיגון תאי מעליות וחללים רגישים.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים